ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Poduszka ortopedyczna – na co zwrócić uwagę przy zakupie

19 sierpnia 2021

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo duży wybór poduszek do spania. Decydując się na zakup tego produktu, warto kierować się przede wszystkim kwestiami zdrowotnymi i zawęzić swoje poszukiwania tylko do poduszek ortopedycznych. Produkowane są one w różnych kształtach, z różnych materiałów i oferują różne odczucie w czasie użytkowania. Tak szeroki wybór dostępności poduszek z jednej strony daje nam szansę do znalezienia tej właściwej, z drugiej strony może wprowadzić nas w chaos decyzyjny. Zatem jak wybrać idealną poduszkę ortopedyczną by spełniała swoje funkcje zdrowotne i oczekiwania osoby użytkującej?

Przede wszystkim poduszka ortopedyczna musi podpierać odpowiednio głowę i szyję śpiącego, tak aby kręgosłup układał się prosto. Odpowiednie podparcie ciała możemy uzyskać dobierając indywidualnie materac i poduszkę do spania. Oba te produkty muszą ze sobą współgrać i odpowiednio podpierać naturalne krzywizny ludzkiego ciała. Dlatego też przy zakupie nowego materaca, warto od razu dobrać odpowiednią poduszkę, tak aby zapewnić sobie maksymalny komfort. Materace, tak samo jak i poduszki, mają różne poziomy twardości, trzeba zdawać sobie sprawę, że ta sama poduszka może dawać nam inny komfort przy użytkowaniu na miękkim materacu, a inny na twardszym podłożu spania. Warto zapamiętać, że sam materac do spania nie jest w stanie prawidłowo zabezpieczyć szyjny odcinek kręgosłupa.


Czym się kierować przy wyborze poduszki ortopedycznej?

Poduszka ortopedyczna powinna zmniejszać obciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa. Napięcie mięśni przy głowie i w obrębie kręgosłupa szyjnego może powodować drętwienie rąk, bóle głowy i karku. Dlatego też wybierając poduszkę powinno kierować się głównie przesłankami zdrowotnymi. Materiałami produkcyjnymi, który najlepiej odciążają mięśnie są pianki pamięciowe. Reagują one zarówno na nacisk, jak i temperaturę. Pianki tego typu lepiej kopiują i podpierają kręgosłup, gwarantując doskonałe podparcie szyi, niezależnie od pozycji w jakiej śpimy – czy na plecach, czy na boku. Dobrej jakości poduszka ortopedyczna wykonana z pianki termoelastycznej wpłynie na rozluźnienie mięśni w czasie snu. Zapewni to odczucie zrelaksowania, poprawi krążenie krwi oraz ułatwi zasypianie. Podsumowując zatem w prostu sposób - poduszka ortopedyczna jaką wybrać? – najlepiej taką, która daje minimalny nacisk na ciało, daje uczucie relaksu i regeneracji.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać? I co należy sprawdzić przed jej zakupem?

Poniżej przedstawiamy w kilku prostych punktach jak dobrać zdrową poduszkę dla siebie. Przede wszystkim przed zakupem poduszki zaleca się:

- sprawdzić producenta i wszystkie atesty wyrobu, aby upewnić się czy towar jest bezpieczny dla zdrowia,

- sprawdzić jaką gwarancję udziela producent na dany produkt,

- przetestować poduszkę w salonie, tak aby wybrać odpowiedni kształt i wysokość pod swoje ciało,

- sprawdzić czy istnieje możliwość prania pokrowca poduszki, tak aby zadbać o higieniczny mikroklimat snu;

- sprawdzić z jakiego tworzywa wykonane jest jądro poduszki oraz sam pokrowiec,

Dla kogo zalecane są poduszki ortopedyczne?

Poduszki ortopedyczne zaleca się wszystkim tym, którzy dbają o zdrowe spanie i szukają maksymalnego odczucia komfortu w swojej sypialni. Wartość użytkowania poduszek docenią szczególnie te osoby, które mają problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, bądź chcą zapobiec takim ewentualnym problemom w przyszłości. Poduszki ortopedyczne są praktycznie dla każdego, bez względu na płeć, czy wiek. Dobrze dobrane sprawiają, że w nocy nie wybudzamy się, aby zmienić układ ciała, co korzystnie wpływa na ciągły i nieprzerwany sen. A tylko taki sen jest w stanie zapewnić nam każdego poranka energię do działania!


Gdzie kupić poduszkę ortopedyczną?

Poduszki ortopedyczne najlepiej przetestować przed zakupem w salonach firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów. Tylko ułożenie się na poduszce (w różnych pozycjach) gwarantuje odpowiedni dobór produktu pod indywidualne potrzeby i oczekiwania użytkownika. W showroomach Dreams Design znaleźć można szeroki wybór poduszek ortopedycznych wykonanych z najlepszej jakości pian pamięciowych. W ofercie znajdują się również poduszki ekologiczne, które produkowane są na bazie olejów rycynowych i aloesu oraz takie, które posiadają specjalnie wycięte wgłębienia. A wszystko to po to, aby zapewnić naszym klientom zdrowy sen!

Przykładowe poduszki ortopedyczne rekomendowane przez salony Dreams Design – sypialnia twoich snów

Poduszka London Viscogreen

Poduszka wyprodukowana została z pianki pamięciowej, która stworzona została na bazie naturalnych materiałów, takich jak oleje rycynowe czy aromat aloesu. Poduszka ortopedyczna doskonale kopiuje naturalne krzywizny kręgosłupa w odcinku szyjnym. Gwarantuje zdrowy i komfortowy sen, po którym obudzimy się zregenerowani i odprężeni. Poduszka w standardzie posiada pokrowiec Silver, który ogranicza powstawanie szkodliwych mikroorganizmów i bakterii na powierzchni poduszki. Dzięki działaniu warstwy antybakteryjnej produkt zalecany jest al alergików.

Dane techniczne poduszki London Viscogreen Materasso:

- poduszka ortopedyczna wykonana z naturalnych materiałów (olejów rycynowych),

- produkt bezpieczny dla alergików,

- zdejmowany pokrowiec z możliwością prania do 60 st. C,

- pokrowiec Silver jonizowany srebrem ma działanie antybakteryjne,

- wkład poduszki wykonany z pianki termoelastycznej,

- gwarancja producenta: 2 lata,

- produkt ekologiczny i zdrowy dla człowieka

- wymiary: 72 x 42 x 12 cm,

- produkt bezpieczny dla skóry wrażliwej.

Poduszka Madrid Materasso

Poduszka wyprodukowana została ze specjalnymi zagłębieniami w środkowej części krawędzi. Gwarantuje to doskonałe podparcie szyi, bez względu na ułożenia ciała na boku, czy na plecach. Poduszkę można odwracać, indywidualnie dobierając sobie wysokość, na której chcemy spać. Poduszka wykonana z pianki zapamiętującej kształty ciała ludzkiego. Daje efekt rozluźnienia mięśni i odczucie ogólnej regeneracji w czasie użytkowania. Poduszka w standardzie wyposażona jest w zdejmowany pokrowiec AloeVera SkinCare. Pokrowiec można prać, dzięki temu utrzymuje się odpowiednią higieniczność snu. Poszycie Aloe Vera zawiera w sobie specjalne enzymy, substancje mineralne i aminokwasy, które regeneracyjnie wpływają na skórę człowieka. Pokrowiec bezpieczny dla ciała i przyjemny w dotyku.

Dane techniczne poduszki Madrid Materasso:

- poduszka ortopedyczna ze specjalnym zagłębieniem na odcinek szyjny kręgosłupa,

- zdejmowany pokrowiec z możliwością prania do 60 st. C,

- wkład poduszki wykonany z pianki termoelastycznej,

- gwarancja producenta: 2 lata,

- wymiary: 52 x 30 x 11 cm,

- możliwość odwracania i wyboru wysokości podłoża,

- produkt bezpieczny dla skóry.

Zakupy akcesoriów zdrowego spania mogą okazać się nie lada dylematem. Dlatego też, o tym jak dobrać poduszkę ortopedyczną dopasowaną do własnych potrzeb warto zapytać doświadczonych doradców w salonach Dreams Design – sypialnia twoich snów. Doradcy do spraw zdrowego snu wskażą jaką poduszkę ortopedyczną wybrać, tak aby spać zdrowo i komfortowo (biorąc pod uwagę materac, na którym śpimy).

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów stacjonarnych, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór poduszek ortopedycznych, materacy do spania oraz łóżek tapicerowanych produkowanych pod indywidualne projekty!

© Dreams Design.