ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materace sprężynowo – kieszeniowe. Ponadczasowa wygoda w czasie snu

06 stycznia 2019

Materace sprężynowo – kieszeniowe. Ponadczasowa wygoda w czasie snu

Materace sprężynowe goszczą w naszych sypialniach od bardzo dawna. Obecnie na rynku popularne są materace kieszeniowe. Czym różnią się one od zwykłych materaców sprężynowych (inaczej zwanych bonellowych)? Mianowicie w materacach kieszeniowych każda sprężyna jest osobno zapakowana w tzw. kieszonkę. Zastosowanie takiej technologii powoduje, że sprężyny pracują punktowo nie ocierając się o siebie. Dzięki temu podczas snu zmiana pozycji osoby, która z nami śpi nie jest tak bardzo wyczuwalna. Punktowe podparcie ciała korzystnie wpływa na zdolność ortopedycznego dopasowania się materaca do krzywizn kręgosłupa. Materace kieszeniowe są bardziej odporne na jakiekolwiek odkształcenia, niż zwykłe materace sprężynowe. Materace sprężynowo – kieszeniowe powinny leżeć na stelażach sztywnych, bądź elastycznych. Standardowy materac kieszeniowy w rozmiarze 90x200 posiada średnio ok. 350 sprężyn. Ekskluzywne modele materacy wyposażone zostały w 1000 sprężyn (Multipocket – System 1000).

Materace sprężynowo - kieszeniowe są najczęściej wybierane przez osoby, które preferują sprężyste podłoże spania. Materace tego typu najczęściej posiadają strefy komfortu. Same sprężyny stanowią rdzeń materaca, który jest wzbogacany między innymi o:

- pianki termoelastyczne

- pianki wysokoelastyczne

- lateks

- przekładki usztywniające (np. przekładka kokosowa, przekładka z agawy)


Materace kieszeniowe w Dreams Design Warszawa

W Dreams Design materace Warszawa dostępny jest szeroki wybór materacy sprężynowo – kieszeniowych. Dostępne są one w standardowych rozmiarach: 80x200, 90x200, 140x200, 160x200, 180x200 oraz w rozmiarach niestandardowych (wykonywanych z dokładnością co do centymetra). Materace kieszeniowe występują w zróżnicowanych twardościach od H2 (materace miękkie) do H4 (materace twarde). W zależności od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie. Pokrowce materacy są zdejmowane, dzięki czemu istnieje możliwość prania.

Materace kieszeniowe dostępne w Dreams Design w większości posiadają atesty medyczne. Do materacy sprężynowo - kieszeniowych z atestami ortopedycznymi zaliczamy:

- materac Komodor Bio Ex (materac jest dwustronny, posiada stronę miękką wykonaną z pianki termoelastycznej i twardą wykonaną z pianki wysokoelastycznej);

- materac Primator Bio Ex Royal (materac obustronnie przekładany przewiewną płytą lateksową);

- materac Premier Bio Ex Luxus (materac obustronnie przekładany wysokoleastyczną pianką PUR);

- materac Amerika (materac obustronnie przekładany przewiewną płytą lateksową, posiada wkład sprężynowy Multipocket – System 1000);

- materac Admiral Bio Ex Exclusive (materac obustronnie przekładany dwoma rodzajami pianek – naturalną termoelastyczą pianką Viscogreen i naturalną pianką wysokoelastyczą Biogreen, rdzeń materaca tworzy wkład sprężynowy Multipocket – System 1000)

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej oraz w naszych salonach stacjonarnych, gdzie będą mieli Państwo możliwość wypróbowania poszczególnych modeli materacy kieszeniowych.

© Dreams Design.