ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materac lateksowy – idealny wybór dla dzieci i alergików

01 lutego 2019

Lateks – idealny wybór dla dzieci i alergików

Materace lateksowe wypełnione są tak zwaną pianką lateksową. W niektórych modelach oprócz samej pianki lateksowej znaleźć można maty kokosowe, które usztywniają i utwardzają materac. Popularne są też materace lateksowo-piankowe. Lateks jest produktem pochodzenia naturalnego, który wykonuje się z mleczka kauczukowego.

Materace lateksowe zalecane są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Bardzo często to właśnie materace lateksowe wybierane są do łóżeczek dziecięcych. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta! - Dlatego, że naturalne wnętrze wkładu materaca jest hipoalergiczne. Dodatkowo materace lateksowe dają idealne podparcie dla ciała niemowlaka.

Z racji hipoalergiczności wkładu materaca, materace tego rodzaju wybierane są również przez alergików. Materac wykonany z lateksu to naturalna przeszkoda dla kurzu i roztoczy. Wpływa to na lepszy i higieniczniejszy komfort snu.

Materac lateksowy jest również doskonałym wyborem dla osób starszych. Dzięki swojej sprężystości i elastyczności ułatwia zmianę pozycji ciała w czasie snu oraz wstawanie z łóżka.


Walory materacy lateksowych:

- elastyczność

- sprężystość

- odporność na odkształcenia

- doskonała wentylacja

- optymalne podparcie ciała w czasie snu

- możliwość prania pokrowców

- produkty pochodzenia naturalnego (mleczko kauczukowe)


Medyczne materace lateksowe w ofercie Dreams Design – Sypialnia Twoich Snów

W Dreams Design istnieje możliwość zakupu materacy lateksowych we wszystkich wymiarach, nawet niestandardowych. W ofercie posiadamy materace medyczne firmy Materasso, które wykonane są z:

- samego lateksu, jak Materac Sultan Latex w pokrowcu Bamboo

- lateksu połączonego z naturalnym włóknem kokosowym (matą kokosową), jak Materac Latex Extra Lux w pokrowcu Eucalyss

- lateksu połączonego z pianką wysokoelastyczną, jak Materac Premier BiospringWszystkie powyżej wymienione materace są produktami medycznymi, z 8 % stawką VAT. Ortopedyczne materace lateksowe w Dreams Design Warszawa posiadają rozpinane pokrowce, które można prać. Dzięki temu z łatwością możemy dbać o higienę naszego materaca i snu. Materace klejone są ekologicznym klejem Simalfa, który produkowany jest na bazie wody. Z racji tego, że materace produkowane są pod konkretne zamówienia, istnieje możliwość zamiany pokrowca. Dzięki temu możesz stworzyć materac idealny dla siebie i odpowiadający konkretnie na twoje indywidualne potrzeby. Warto dodać, że zaleca się stosowanie materacy lateksowych na stelażach elastycznych, które też są dostępne w ofercie Dreams Design - materace Warszawa.

Już teraz zapraszamy na naszą stronę internetową w celu sprawdzenia naszej oferty oraz do naszych salonów firmowych.

© Dreams Design.