ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Materac dla przyszłej mamy – jak wybrać?

20 lipca 2021

Materac dla przyszłej mamy – jak wybrać?

Dobrze dobrany materac potrafi zniwelować wiele dolegliwości. Z racji tego, że materac powinno wybrać się indywidualnie często dostajemy zapytania od naszych klientek na temat tego jaki materac dla kobiety w ciąży jest odpowiedni? Materac powinien gwarantować zdrowe podparcie sylwetki przyszłej mamy i delikatnie uginać się pod strefią ramion, bioder i ciążowego brzuszka. Materac do spania powinien delikatnie zmieniać swoją twardość pod wpływem nacisku. Dzięki temu następuje rozluźnienie mięśni, co wpłynie na uczucie zrelaksowania się organizmu. Zatem jaki materac dla kobiety w ciąży? Przede wszystkim taki, który zredukuje nacisk na ciało i da odczucie odprężenia.

Dobrym wyborem mogą okazać się wysokiej jakości pianki termoelastyczne, które zaleca się wszystkim tym, którzy kładą duży nacisk na wysoki komfort użytkowania i wygodę. Dla osób, które nie przepadają za uczuciem delikatnego zapadania się w piankę termoelastyczną, dobrym rozwiązaniem może być profilowana i nacinana pianka wysokoelastyczna. Dla kobiet, które nie są zdecydowane jaką opcję materaca wybrać, polecić można materac dwustronny, jak np. materac Thermo Silver producenta Materasso w przyjemnym w dotyku pokrowcu Silk Touch.


Thermo Silver – idealny materac dla kobiety w ciąży

Materac Thermo Silver to doskonały materac dla przyszłej mamy. Materac posiada wszystkie cechy, którymi powinien charakteryzować się materac dla kobiety ciężarnej. Thermo Silver spełnia wymagania najbardziej wymagających klientów. Dzięki nowoczesnej strukturze jądra materaca i zastosowaniu mikrokapsułek PCM (Phase Materials Change), podczas użytkowania materaca pochłaniane jest ciepło wydalane przez ciało przyszłej mamy. Tym sposobem zachowana jest stała, wewnętrzna temperatura materiału, a sam materac gwarantuje zachowanie pełnego komfortu termicznego podczas leżenia. Materac chroni kobietę w ciąży przed przegrzewaniem się, a w momencie spadku temperatury ciała, materac stopniowo oddaje zgromadzone ciepło, przez co niwelowane jest uczucie wyziębienia podczas snu. Materac jest dwustronny, z jednej strony można użytkować materac na pianie termoelastycznej, a odwracając go, można cieszyć się wysokiej jakości sprężystością, którą gwarantuje szwajcarska pianka EvoPoreHRC.

Pianka EvoPoreHRC wyróżnia się wysoką wytrzymałością wszystkich najistotniejszych parametrów podczas zmian temperatury i stopnia wilgoci. Piana była testowana w ekstremalnych warunkach, przy wysokiej temperaturze i wysokiej wilgotności. Wyniki przeprowadzonych badań pokazały, że piana nie zmienia swojej twardości, jest przewiewna i bardzo elastyczna. Szwajcarska jakość pianki nie zawiedzie komfortem i jakością przyszłej mamy. Rdzeń materaca jest odpowiednio ponacinany, dzięki temu lepiej dostosowuje się do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała kobiety w ciąży. Co istotne, materac Thermo Silver wykazuje również silne działanie antybakteryjne. Piana Silver zawiera unikalne cząstki soli srebra, które niszą zarodniki i niepożądane mikroorganizmy na powierzchni i we wkładzie materaca. Materac Thermo Silver będzie cieszył i zachwycał użytkującą kobietę nawet już po ciąży, a dzięki możliwości odwracania materaca, zapewnione zostaną dwa możliwe komforty snu.

Budowa rdzenia materaca:

* 6 cm termoelastycznej, włoskiej pianki THERMOSILVER

* 10 cm wysokoelastycznej pianki LAVENDER

* 6 cm szwajcarskiej piany EvoPoreHRC


Parametry techniczne materaca Thermo Silver:

- wysokość materaca: 23 cm

- obciążenie ortopedyczne: do 140 kg

- gwarancja producenta: 10 lat

- zdejmowany pokrowiec Silk Touch

- gramatura pokrowca: 600 g/m²

- na boku wszyty pas 3D pressless

- możliwość prania pokrowca do 60 st. C

- ekologiczne klejenie Klejem Simalfa

- materac dwustronny

- 7 stref twardości

- profilowane pianki z nacięciami

- zalecany stelaż elastycznyJaki wybrać materac dla kobiety w ciąży? - podsumowanie w kilku punktach

- materac musi mieć wszystkie atesty zdrowotne i być bezpieczny dla skóry

- materac powinien dobrze układać się w czasie bocznej pozycji snu

- musi być wytrzymały na odkształcenia

- pokrowiec materaca powinien być z możliwością prania min. do 60 st. C

- materac powinien być antybakteryjny i higieniczny

- w przypadku klejenia różnych warstw materacy trzeba sprawdzić użyty klej

- materac musi niwelować nacisk na ciało kobiety

- materac powinien rozluźniać mięśnie stawów, aby zapewnić dobry przepływ krwi

- materac powinien dobrze odprowadzać wilgoć z powierzchni spania

- materac nie może przegrzewać kobiety w ciąży, musi zapewnić optymalną temperaturę snu

Materace dla kobiet w ciąży w Dreams Design – sypialnia twoich snów

Jeżeli zastanawiasz się jaki materac w ciąży, to zachęcamy do wypróbowania materaca Thermo Silver w naszych salonach firmowych Dreams Design – sypialnia twoich snów znajdujących się w miastach: Warszawa oraz Łódź. Materace dostępne są w różnych wymiarach, nawet w niestandardowych! W naszych salonach istnieje również możliwość dobrania odpowiednich poduszek anatomicznych dla przyszłych mam.

Poduszki ortopedyczne pozwolą zminimalizować bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym. Dodatkowo pomagają utrzymać cały kręgosłup kobiety w ciąży w ortopedycznej pozycji. Poduszki anatomiczne to synonim komfortu i wygody. Często sam materac nie jest w stanie zabezpieczyć odpowiednio szyjny odcinek kręgosłupa. Dlatego też przyszłe mamy powinny odpowiednio dobrać poduszkę do spania. Poduszki ortopedyczne wyprodukowane z pianek Lazy-Foam reagują na ciepło i nacisk, dzięki czemu lepiej kopiują naturalne krzywizny ludzkiego ciała. W sklepach Dreams Design – sypialnia twoich snów można znaleźć poduszki dla kobiet w ciąży, które gwarantują doskonałe podparcie niezależnie od tego, czy przyszła mama śpi głównie na boku, czy też na plecach. Pokrowce poduszek są zdejmowane z możliwością prania.

W ofercie Dreams Design – sypialnia twoich snów przyszłe mamy mogą znaleźć m.in.:

- poduszki wykonane z naturalnych materiałów (poduszka London Visocgreen i poduszka Paris Viscogreen)

- poduszki poprzecznie perforowane, które gwarantują wysoką przewiewność produktu i eliminują uczucie przegrzewania się  (poduszka London, poduszka Viscogreen, poduszka London Herbal, poduszka Paris Herbal)

- poduszki produkowane z dodatkiem wyciągu dzikiej róży, w której zawarte olejki eteryczne pomagają rozluźnić drogi oddechowe w czasie snu (poduszka London Herbal, poduszka Paris Herbal).


Już dziś zachęcamy do odwiedzenia naszych salonów firmowych Dreams Design, w których doradcy do spraw zdrowego snu pomogą wybrać materac i poduszkę dla przyszłej mamy!

© Dreams Design.