ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Łóżka do sypialni – z pojemnikiem czy bez?

24 sierpnia 2018

Wybór łóżka do sypialni to niesamowicie ważna kwestia. Należy pamiętać, że łóżko to mebel, na którym przeciętny człowiek spędza 1/3 swojego życia. W tym wpisie spróbujemy rozwiązać problem funkcjonalności i praktycznego przechowywania pościeli, a zatem zastanowimy się, czy lepszym wyborem są łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel czy bez.

Łóżko do sypialni z pojemnikiem na pościel

Zaczniemy od łóżka z pojemnikiem i postaramy się wskazać, dla kogo będzie ono dobrym wyborem. Przede wszystkim łóżko z pojemnikiem na pościel to świetna opcja dla osób mieszkających w domach lub mieszkaniach o małym metrażu, gdzie powierzchnia do przechowywania jest dość ograniczona. Warto pamiętać, że takie pojemniki nie muszą koniecznie służyć do przechowywania pościeli, można w nich również umieścić inne rzeczy, na przykład możemy tam przechowywać odzież zimową latem. Jest to oczywiście ogromna zaleta, ale nie powinno się podchodzić do tego w tak entuzjastyczny sposób, ponieważ dobrze jest, aby materac również od spodu miał wentylację – jest to lepsze dla naszej kultury spania. Ponadto na rzeczach, które przechowujemy w takim pojemniku, może zbierać się kurz i roztocza, a to na pewno nie poprawi jakości naszego snu. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę zakup łóżka z pojemnikiem na pościel, które dodatkowo, by zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, posiada zamontowane w skrzyni wywietrzniki.

Łóżko do sypialni z pojemnikiem lub bez

Kiedy zdecydujemy się na łóżko z pojemnikiem, najczęściej mamy do wyboru dwa typy, czyli łóżko drewnianex i tapicerowane. Łóżko drewniane charakteryzuje się nieprzeciętnym wyglądem i elegancją, w takim łóżku konstrukcja jest nieruchoma, czyli nie ma siłowników i innych ruchomych elementów, a zamiast tego spotyka się przesuwne szuflady, wysuwane spod łóżka – z boku lub z przodu – lub rolę szuflad spełniają pojemniki ze stelażem podnoszonym na siłownikach. Jest to komfortowe rozwiązanie stosowane czasami również w łóżkach tapicerowanych, częściej jednak w tego typu łóżkach możemy spotkać się z mechanizmem opartym na siłownikach, czyli otwieranych do góry. Ma to oczywiście swoje zalety, ponieważ łatwiej nam jest wkładać pościel do takiego łóżka i dodatkowo nie potrzebujemy przestrzeni z boku, aby je otworzyć. Jednak koniecznie warto sprawdzić, czy konstrukcja takiego łóżka jest wykonana w solidny i stabilny sposób, na przykład ze względu na elementy z litego drewna, ponieważ często właśnie te ruchome elementy ulegają uszkodzeniu.

Łóżka bez pojemnika

Łóżka bez pojemnika zdecydowanie lepiej będą nadawać się do większych sypialni oraz dla osób, którym bardziej zależy na wysokiej jakości snu. Trzeba pamiętać, że zostawiając od spodu przestrzeń, zapewniamy naszemu materacowi wentylację, a przy tym zapewniamy sobie bardziej komfortowy sen. Bardzo istotny jest również fakt, iż poza łóżkiem tapicerowanym i drewnianym w tym przypadku mamy również możliwość wyboru łóżka kontynentalnego. Jest to łóżko, które z natury nie może mieć pojemnika na pościel, ponieważ od spodu posiada pojemnik ze sprężynami, który po położeniu na nim materaca gwarantuje niesamowicie wysoką wygodę. To duży plus dla osób ceniących sobie komfort rodem z amerykańskich hoteli, ponieważ to właśnie stąd wywodzą się łóżka kontynentalne. Generalnie łóżka bez pojemnika warto wybierać, kiedy sypialnia jest po prostu osobnym pomieszczeniem i nie musimy dbać o to, aby codziennie chować pościel. 

Jak wybrać, aby nie popełnić błędu?

Nie ma jednej, idealnej odpowiedzi - to, co wybierzemy, jak zawsze zależy od naszych potrzeb.

© Dreams Design.