ŁÓŻKA
MATERACE
PANELE
MEBLE
STELAŻE
PODUSZKI
+48 881 255 100
ZALOGUJ
ULUBIONE
KOSZYK
BLOG
Praktyczne porady i wiedza w pigułce

Drzemka w ciągu dnia – tak czy nie?

13 kwietnia 2021

Drzemka w ciągu dnia – tak czy nie?

Drzemka dla niektórych osób to strata czasu, a dla innych jest to rutyna dnia codziennego, ponieważ właśnie po drzemce są w stanie bardziej efektywnie wykorzystać czas każdego dnia. I to właśnie nieefektywnie spędzony czas uznają właśnie za wcześniej wspomnianą stratę  czasu. Każdy z nas jest inny, inaczej spędza dzień i inaczej śpi. Drzemki są zatem sprawą indywidualną. Uzależnione są również od wieku oraz warunków zdrowotnych. Poniżej przedstawiamy plusy i minusy wynikające z ucinania sobie drzemek w ciągu dnia. Sami je przeanalizujcie i odpowiedzcie sobie za pytanie zawarte w temacie → Drzemka w ciągu dnia – tak czy nie?

Drzemka – zdecydowanie TAK!

- szybka regeneracja sił

- pozytywny wpływ na poprawę nastroju

- poprawa pamięci i zdolności uczenia się

- optymalnie zwiększa się jakość pracy

- zmniejszenie poziomu stresu

- odczuwanie poczucia relaksu i rozluźnienia

- zwiększa się poziom kreatywności

- dobry sposób na uzupełnienie niedoboru snu

- wpływa korzystnie na układ krążenia (serce)


Drzemka – zdecydowanie NIE!

- może zaburzyć rytm dnia

- drzemki powyżej 30 min powodują chwilowe osłabienie

- zbyt długie drzemki utrudniają późniejszy sen w nocy

- mogą powodować poczucie rozbicia

- zabierają cenny czas w ciągu dnia


Kiedy najlepiej uciąć sobie drzemkę…

Powszechnie twierdzi się, że najlepszym momentem na drzemkę jest wczesne popołudnie. Drzemanie o zbyt późnych porach może negatywnie wpłynąć na sen w nocy, a dokładnie może spowodować problem z zasypianiem. Drzemkę najlepiej uciąć sobie w celu uzupełnienia niedoboru snu w ciągu nocy, bądź w momencie kiedy czujemy się znużeni, zmęczeni i niewydajni, a wskazówki zegara nie pokazują jeszcze późnych godzin popołudniowych.


Ile czasu powinna trwać drzemka?

Dla najlepszego efektu uważa się, że na drzemkę powinno wygospodarować się minimum 10 minut każdego dnia! Jednak nie powinno to być więcej niż 30 minut.  Ciekawostką jest fakt, że 15 minutowa drzemka ucinana każdego dnia obniża aż o 30% ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Wpływ drzemki na serce jest ogromny! Przy drzemkach dłuższych, tj. powyżej pół godziny, po przebudzeniu możemy czuć się osłabieni. Dłuższe drzemki wpływają niekorzystnie na sen w nocy. Dla zachowania odpowiedniej higieny snu, powinniśmy unikać długich drzemek w ciągu dnia, tak aby nie zaburzyć sobie rytmu i zdrowo funkcjonować. Najkorzystniejszy wpływ na organizm człowieka ma drzemanie każdego dnia o stałych porach i w jednakowym czasie. Pamiętajmy o zasadzie – im dłuższa drzemka, tym gorszy wpływ ma na sen w nocy. Sen w nocy jest podstawą dla organizmu człowieka. To wtedy ludzki organizm najlepiej się regeneruje. Odpowiednia higiena snu wpływa na kondycję psycho-fizyczną człowieka!


Jak drzemać to tylko na dobrych materacach!

Zapraszamy do naszych salonów Dreams Design Warszawa, gdzie oferujemy szeroki wybór najlepszych materacy! Dobry materac wpływa na jakość naszej drzemki – zapewnia wygodne podłoże dla ciała oraz  wpływa korzystnie na późniejsze poczucie relaksu i rozluźnienia. W Dreams Design – sypialnia Twoich snów materace są dostępne w różnych rozmiarach. Produkowane są bezpośrednio pod indywidualne zamówienia naszych klientów! Nasza oferta obejmuje szeroki asortyment materacy piankowych, materacy lateksowych oraz materaców sprężynowo-kieszeniowych. Już dziś odwiedź jeden z naszych salonów firmowych i znajdź materac idealny dla siebie!

© Dreams Design.