Praktyczne porady i wiedza w pigułce
BLOG
Wybierz materac idealny dla siebie
19 maja 2017

Odpowiednio dobrany materac jest gwarancją komfortowego wypoczynku. Zdrowy sen wpływa na nasze samopoczucie, co daje nam energię na cały dzień. Dobrze dobrany materac pozwala niwelować bóle kręgosłupa i wady postawy, a w przypadku dzieci i młodzieży modeluje poprawny kształt sylwetki.

Aranżując swoją sypialnię nie zapomnij o najważniejszym – odpowiednim materacu !

Sprężyna, pianka, a może lateks?

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór materacy. Sprężynowe, piankowe i lateksowe. Każdy z nich może być odpowiedni dla Ciebie. Komfort jest odczuciem subiektywnym, więc nie sugeruj się opiniami innych. Przeanalizuj kilka porad przedstawionych poniżej i przyjdź do któregoś z naszych salonów, aby położyć się na materacach i samemu zadecydować, który z rodzajów jest odpowiedni dla Ciebie.

Kilka porad dotyczących doboru materaca

  • Materac nie może być zbyt miękki, ani zbyt twardy. Odpowiedni materac musi dawać idealne podparcie dla Twojej sylwetki w czasie snu i dopasowywać się do kształtu ciała zarówno, jak śpisz na boku, jak i na plecach. Zaleca się, aby osoby cięższe wybierały twardsze materace. Osoby lżejsze – miększe.

  • Przy doborze materaca najważniejsze jest odczuwanie komfortu. Przyjmij swoją ulubioną pozycję spania i sprawdź czy kręgosłup układa się w linii prostej. Prawidłowe ułożenie kręgosłupa, odciąża go dając równomierne podparcie dla ciała.

  • Jeżeli zależy Ci na łatwości wstawania i zmieniania pozycji w czasie snu materace elastyczne i sprężyste są dla Ciebie! Jeżeli nie masz z tym problemu, materace termoelastyczne idealnie dostosują się do krzywizn Twojego kręgosłupa dając Ci idealne podparcie ciała, redukując ucisk i jednocześnie relaksując.

  • Wielkość materaca. Pamiętaj, że szeroki materac będzie bardziej miękki, niż dwa węższe tej samej budowy. W przypadku szerokich materacy sprężynowych istnieje możliwość odczuwania ruchów drugiej osoby. W przypadku materacy piankowych dokuczliwe odczucie jest niwelowane.

  • Ważnym czynnikiem jest także odpowiedni dobór pokrowca materaca. Ze względów higienicznych zwróć uwagę, aby był zdejmowany z możliwością prania. Dodatkowo pokrowiec powinien łatwo przepuszczać powietrze i być produktem antyalergicznym/antybakteryjnym.

  • Pamiętaj, że na odczucie materaca wpływa także odpowiednie dobranie stelaża. Każdy materac musi mieć dobre podłoże. Stelaż ostatecznie może wpłynąć na podniesienie, bądź obniżenie komfortu snu. Zatem dobierz go odpowiednio według zaleceń.

  • W przypadku problemów zdrowotnych poradź się lekarza jaki materac jest odpowiedni dla Ciebie. Jest wiele materaców z atestami ortopedycznymi, które są produktami medycznymi z obniżoną stawką VAT.

Zatem jaki materac wybrać?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi - wybór materaca powinien być Twoją indywidualną decyzją. Kieruj się własną wygodą, pamiętając że cena materaca jest proporcjonalnym odzwierciedleniem jego jakości !!

Jeżeli poszukujesz dokładniejszej porady zgłoś się do nas!!! Serdeczna i wyszkolona obsługa pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru. Satysfakcja gwarantowana.