Praktyczne porady i wiedza w pigułce
BLOG
Łóżko kontynentalne - zostań królem we własnej sypialni
18 listopada 2016

Łóżko kontynentalne to element wyposażenia sypialni charakteryzujący się elegancją oraz niepowtarzalnym designem. Kiedyś docelowo produkowane dla hoteli, dziś coraz częściej wybierane do prywatnych domów i mieszkań. Model idealny dla osób ceniących sobie komfort snu i finezyjną aranżację sypialni. Łóżko nadaje wnętrzu charakterystyczny klimat, który odzwierciedla wygodę na miarę królewskiego posłania.

Dlaczego łóżko kontynentalne uznawane jest za luksusowe?

Łóżka kontynentalne to trend, który został zaczerpnięty ze Stanów Zjednoczonych. Cechą charakterystyczną tego typu łóżka jest jego wysokość. Powierzchnia spania ma ok. 65 cm wysokości od podłogi, co ułatwia komfortowe siadanie i wstawanie. Dodatkową wartością wyżej wymienionego wymiaru łóżka jest niwelacja zawirowań kurzuma to znaczenie zdrowotne, szczególnie dla alergików. Doskonała wentylacja produktu, wysoka sprężystość, trwałość, komfort oraz higieniczność snu to tylko kilka zalet łóżka kontynentalnego.

Dlaczego łóżko kontynentalne jest wysokie?

Wysokość łóżka kontynentalnego wynika z jego specyficznej budowy. Powierzchnia spania składa się z umieszczonej na nóżkach podstawy wypełnionej sprężynami, materaca sprężynowego oraz toppera, czyli cienkiego materaca nawierzchniowego.

Całość wzbogacona jest o wezgłowie, które pozwala uzyskać indywidualny wygląd. Dostępność wielu modeli zagłówków w szerokiej gamie kolorystycznej nadaje niepowtarzalny styl. Istnieje możliwość wykonania łóżka kontynentalnego w każdym rozmiarze i odpowiedniej miękkości.

Łóżko kontynentalne łączy w sobie wygodę oraz klasęjest produktem premium, na który możesz sobie pozwolić i Ty. Zaprojektuj je razem z nami, a w zamian