Praktyczne porady i wiedza w pigułce
BLOG
Jakie lóżko wybrać do małej sypialni?
24 października 2017

JAKIE ŁÓŻKOWYBRAĆ DO MAŁEJ SYPIALNI?

Od małych wnętrz oczekujemy przedewszystkim FUNKCJONALNOŚCI.

Dlatego urządzanie małej sypialniczęsto okazuje się sporym wyzwaniem. Jest to niezbędnepomieszczenie pełniące rolę miejsca do spania, relaksu, zazwyczajtakże musi pomieścić garderobę (i nie tylko), a czasem pełnirównież funkcję czytelni oraz salonu piękności (toaletka).

Łóżko jest absolutnie niezbędnym, aprzy okazji największym meblem w sypialni. I nie zaskakuje nas to,zważywszy na fakt, iż spędzamy w nim średnio 1/3 naszegożycia. Przede wszystkim łóżko powinno być WYGODNE. Tutajprym wiodą łóżka tapicerowane: przyjemna w dotyku tkaninaoraz profilowane wezgłowia pozwalają na wygodną pozycję podczasczytania książek lub oglądania telewizji.

Standardowym układem mebli wsypialni jest łóżko z szafkami nocnymi po bokach. Wówczasmeble o standardowych wymiarach potrzebują ok. 2,5 m szerokości(160cm łóżko plus szafki po 40cm). Jest to praktyczne rozwiązanie,zapewniające przestrzeń po obu stronach łóżka Powstała w tensposób symetria ma korzystną prezencję wizualną.

Pamiętajmy jednak, że standard możebyć naszym wyborem, ale to nie jest wyrocznia. Nie bójmy się eksperymentów. Zresztą łóżka nie przykręcamy do podłogi, więczawsze w razie potrzeby możemy pokój przemeblować ;)