Praktyczne porady i wiedza w pigułce
BLOG
Jakie lóżko wybrać do małej sypialni?
24 października 2017

Pytanie, jakie łóżko wybrać do małej sypialni często pojawia się na forach i grupach internetowych. Kwestia małej powierzchni sypialni dotyczy szczególnie osób mieszkających w blokach, gdzie wybór najmniejszego pokoju na sypialnię wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Sprawdzamy, czy w ogóle możliwe jest urządzenie małej sypialni tak, aby spełniła wszystkie nasze oczekiwania.

Małe wnętrza - funkcjonalne

Jeżeli mamy do czynienia z małym pokojem, to oczekujemy od niego przede wszystkim, by był funkcjonalnie urządzony. Z tego względu aranżacja małej sypialni często okazuje się sporym wyzwaniem dla przeciętnej osoby. Sypialnia musi bowiem być miejscem odpowiednim do spania i codziennego relaksu, a w niewielkich mieszkaniach pełni również funkcję garderoby i biura. Dla niektórych sypialnia to też miejsce do czytania książek i salon piękności, w którym wykonujemy codzienny makijaż przy toaletce.    

Najważniejszy mebel w sypialni - łóżko

Łóżko jest absolutnie niezbędnym, a przy okazji największym meblem w sypialni. Nie jest to zaskakujące, zważywszy na fakt, iż spędzamy w nim średnio 1/3 naszego życia. Biorąc pod uwagę czas, jaki spędzamy w łóżku, powinno ono być przede wszystkim wygodne. Pod tym względem prym wiodą łóżka tapicerowane, których przyjemna w dotyku tkanina oraz odpowiednio wyprofilowane wezgłowie pozwalają na przybranie wygodnej pozycji podczas czytania książek lub oglądania telewizji w łóżku.

Symetryczna aranżacja sypialni

Standardowym układem mebli w sypialni jest łóżko z szafkami nocnymi po bokach. Wówczas meble o standardowych wymiarach potrzebują ok. 2,5 m szerokości (160 cm łóżko plus szafki po 40 cm). Jest to praktyczne rozwiązanie, zapewniające przestrzeń po obu stronach łóżka Powstała w ten sposób symetria prezentuje się stylowo i elegancko. Urządzając sypialnię nie bójmy się jednak eksperymentów. Jeżeli wybrane ustawienie nie sprawdzi się w Twojej sypialni, to zawsze możesz je zmienić.

Przykłady aranżacji łóżka w sypialni